سفر به شادترین مکان های جهان

   

  بنابر دو گزارش مختلف و با در نظر گرفتن معیارهایی متفاوت، شادترین کشورهای جهان انتخاب شده‌ و می توانند به عنوان مقاصد گردشگری مناسبی نیز مورد توجه قرار بگیرند. "گزارش جهانی شادی" که از سوی سازمان ملل منتشر می شود، تصویری از شرایط شادی در جهان امروز را ارائه کرده و گزارش "شاخص شادی سیاره" چگونگی ایجاد تعادل بین رفاه شخصی، اثرات زیست محیطی و امید به زندگی در کشورهای مختلف را مورد توجه قرار داده است.

  بر اساس "گزارش جهانی شادی"

  دانمارک

  747_407

  انتخاب دانمارک به عنوان یکی از شادترین کشورهای جهان نشان می دهد که برای برخورداری از سرزندگی و روحیه شاد، حضور خورشید شرط لازم نیست. نروژ از جمله کشورهایی است که تقریبا شش ماه از سال را در شب به سر می برند و بی شک، کسب مقام نخست در لیستی که زیر سلطه کشورهای اروپای شمالی قرار دارد، حاکی از وجود عواملی فراتر از طول و عرض جغرافیایی است.

  کیفیت آموزش و پرورش در دانمارک از سطح بالایی برخوردار بوده و میزان فقرای آن بسیار اندک است. امید به زندگی دانمارکی‌ها در محدوده 78 سال قرار دارد. از سواحل ضخره‌ای "بورنهلم"، زمین‌های باتلاقی جنوب "یولند"، مجمع الجزایر "فون"، صخره‌های سفید "مون"، لنگرگاه‌ها و سواحل زیبا تا کلیساهای تاریخی و قلعه‌های سلطنتی، همگی از جاذبه‌های دانمارک محسوب می شوند.

  فنلاند

  748_719

  با توجه به ایجاد تعادل مناسب بین کار و زندگی و در مجموع کیفیت بالای زندگی در زمینه‌های مختلف مانند آموزش و پرورش، بهداشت و پزشکی، فنلاندی‌ها از معادله درست شادی و خوشبختی برخوردار هستند. این مساله نه تنها موجب رضایت شهروندان این کشور می شود، بلکه به معنای رفتار دوستانه افراد محلی با گردشگرانی است که اوقات فراغت و تعطیلات خود را در این کشور سپری می کنند. امید به زندگی فنلاندی‌ها در محدوده 79 سال قرار دارد. قلعه "سومنلینا"، دریاچه "ایناری"، موزه ملی و صد البته، خورشید نیمه شب از جاذبه‌های فنلاند محسوب می شوند.

  نروژ

  749_749

  نه تنها نروژ بارها و بارها در میان شادترین کشورهای جهان قرار گرفته، بلکه همواره به عنوان یکی از بهترین مناطق جهان برای زندگی انتخاب می شود. با توجه به جاذبه های مختلف، تعطیلات مفرحی در این کشور تجربه خواهید کرد. از خورشید نیمه شب در فصل تابستان تا روشنایی و نورهای شمالی در فصل زمستان، فعالیت‌های بسیاری می توانند ایجاد لبخند بر لبان گردشگران را تضمین کنند. صخره "پریک‌استولن" از جاذبه‌های گردشگری مطرح نروژ است. همچنین، بیش از 250 موزه، گالری و سالن اپرا در نروژ، تجربه سفری فراموش نشدنی را رقم خواهند زد.

   هلند

  750_485

  آیا گل‌های لاله و دوچرخه از نشانه‌های شادی و خوشبختی و یا دلایلی برای آن هستند؟ این پرسشی محسوب می شود که همانند پرسش معروف "مرغ و تخم مرغ"، ذهن هلندی‌ها را به خود مشغول کرده است. هلند توزیع جالب توجه‌ای از شادی در میان جمعیت خود را نشان می دهد. در نتیجه، سهیم شدن این احساس با گردشگران دور از ذهن نیست. هلند که به واسطه افزایش سطح آب دریاها با خطر غرق شدن مواجه است، با توجه به باغ‌های گل، یکی از زیباترین کشورهای جهان محسوب می شود. موزه های "ونگوگ" و "ریجکس" و باغ "کاکنهوف"، بزرگترین باغ گل جهان، از جاذبه‌های هلند هستند.

   کانادا

  751_616

  با توجه به سطح بالای آزادی‌های سیاسی، ثبات در زمینه‌های اقتصادی و سلامت، کانادایی‌ها دلایل بسیاری برای شاد بودن دارند. برج ملی کانادا (CN)، موزه سلطنتی اونتاریو، باغ های گیاه شناسی مونترال، پل معلق "کاپیلانو" و آبشار نیاگارا از جاذبه های این کشور محسوب می شوند.

  بر اساس گزارش "شاخص شادی سیاره"

   کاستاریکا

  752_986

  سطح امید به زندگی در این کشور حتی از آمریکا نیز بیشتر بوده، هدف خنثی کردن انتشار کربن تا سال 2021 را دنبال می کند و از نظر رفاه بالاتر از بسیاری از کشورهای ثروتمند جهان قرار گرفته است. از این رو، کاستاریکا ترکیبی جالب توجه از شادی مردم و سیاره زمین را ارائه می کند. سواحلی زیبا و آثار تاریخی به جا مانده از تمدن‌های "مایا" و "آزتک" از جاذبه‌های این کشور محسوب می شوند.

   ویتنام

  753_436

  با توجه به رشد اقتصادی سالم، افزایش امید به زندگی و سطح رفاه، ویتنام جایگاه مناسبی را در این رده بندی کسب کرده است. البته این کشور مسیری طولانی و گذشت چندین دهه را برای کسب چنین جایگاهی پشت سر گذاشته است. با توجه به رونق روزافزون صنعت گردشگری در ویتنام، بی شک، گردشگران رضایت بیشتری از سفر به این کشور خواهند داشت. گستره وسیعی از معابد و سواحل زیبا، شهر ممنوعه "هورا" و دهکده زیرزمینی "کوچی" از جاذبه های این کشور محسوب می شوند.

   کلمبیا

  754_326

  در نگاه نخست شاید حضور کلمبیا در میان بالانشینان این رده بندی، موجب شگفتی شود، اما این کشور برای ارتقا سطح رفاه جامعه، برنامه ریزی‌های بسیاری انجام داده و با جدیت آنها را دنبال کرده است. در سال 2004، گزارشی در شهر بوگوتا، پایتخت کلمبیا، منتشر شد که عنوان "برنامه ریزی برای شادی" را یدک می کشید. پروژه اجتماعی گسترده ای که با هدف ارتقا سطح زندگی نیم میلیون نفر به اجرا گذاشته شد، همچنان ادامه دارد. اگرچه بی ثباتی و نابرابری، چالش‌های بزرگی برای کلمبیا محسوب می شوند، اما این کشور از نظر توسعه گردشگری و شادی جامعه، رتبه‌های بالایی را به خود اختصاص داده است. "کانو کریستالس" یا رودخانه رنگین کمان و سایت باستان شناسی "تیرادنترو" از جاذبه‌های این کشور محسوب می شوند.

   بلیز

  755_909

  تاریخچه‌ای غنی از آرامش، تنوع فرهنگی قابل توجه و برخورداری از دومین صخره مرجانی طولانی جهان، از ویژگی‌های اصلی کشور بلیز محسوب می شوند. حضور بلیز در میان بالانشینان این لیست برای گردشگرانی که از این کشور کوچک آمریکای مرکزی بازدید کرده‌اند، جای شگفتی ندارد. انگلیسی، زبان رسمی بلیز بوده و از این رو، بسیاری از گردشگران دچار مشکل ارتباطی با افراد محلی نخواهند شد. سواحل زیبا، جنگل‌های استوایی و مهمتر از همه، "چاله آبی" از جاذبه‌های این کشور محسوب می شوند.

   السالوادور

  756_580

  السالوادور در ایجاد تعادل بین سطح رفاه، امید به زندگی و اثرات زیست محیطی بسیار موفق عمل کرده و در میان پنج کشور برتر گزارش "شاخص شادی سیاره" قرار گرفته است. پس از گذشت سال‌ها از جنگ داخلی، اکنون گردشگران با مردمی خونگرم، طبیعت بکر و زیبا و جریان پر شور زندگی در شهرهای السالوادور مواجه هستند. نواحی ساحلی مانند "سانزال" و "سان بلا"، آتشفشان سالسالوادور، دریاچه "ایلوپانگو" و سایت تاریخی "قصر ملی" از جاذبه‌های این کشور محسوب می شوند.

   

   

  صفحه اصلی


  خرید بلیط هواپیما

  بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


  جستجوی جدید
  ×

  راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

  English العربی

  1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

  2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

  3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

  4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

  1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

  2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

  3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

  4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

  1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

  2. Select the :

  3. In the next step, in the top right corner, click on :

  4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.