اطلاعات در مورد سفر به ارمنستان

  اطلاعات در مورد سفر به ارمنستان

   

   

  مهمترین شهر کشور ارمنستان، شهر ایروان بوده که پایتخت کشور ارمنستان نیز بوده و از نظر زمانی نیم ساعت از تهران جلوتر است. در ادامه به ارائه اطلاعاتی کاربردی در خصوص شهر ایروان خواهیم پرداخت.

  مرکز تجارت پلازا الیت ایروان

   

  چگونه به ایروان برویم؟

  با اتوبوس:

  سفر به ارمنستان با اتوبوسشاید راحت ترین راه باشد. از تهران تا ایروان پایتخت ارمنستان با اتوبوس حدود 22 ساعت راه است که بلیط آن را می توانید در تهران از طریق پایانه های اتوبوس مانند ترمینال بیهقی در میدن آرژانتین تهران و یا سایر پایانه ها تهیه نمایید.

  با خودرو شخصی:

  جهت رفتن به ارمنستان با خودرو شخصی باید ابتدا مقدمات کار یعنی تهیه گواهینامه بین المللی و نیز تهیه کاپوتاژ (پلاک بین المللی خودرو و سند اطلاعات خودرو) را انجام دهید. برای تهیه گواهینامه بین المللی خودرو و تهیه کاپوتاژ و اطلاعات بیشتر در این خصوص به کانون جهانگردی و اتومبیل رانی به آدرس تهران – خ خرمشهر- خ شهید عربعلی – پلاک 2 و یا نمایندگی های کانون مراجعه نمایید.

  پس از تهیه گواهینامه بین المللی و انجام کاپوتاژ جهت رفتن به شهر ایروان، باید ابتدا به تبریز و سپس شهر جلفا و پس از آن به مرز نوردوز (مرز ایران و ارمنستان) بروید. از تبریز تا ایروان حدود 10 ساعت طول می کشد که پس از ورود به خاک ارمنستان مسافتی حدود 383 کیلومتر را از بین مسیر کوهستانی باید طی کنید تا به ایروان برسید.

  بدون خودروی شخصی:

  اگر که گواهینامه بین المللی و کاپوتاژ را نگرفته اید، می توانید با خودروی شخصی تا جلفا رفته و خودروی خود را پارکینک شبانه روزی جلفا پارک نمایید. از آنجا می توانید با با تاکسی های بین شهری به مرز نوردوز (مرز ایران و ارمنستان که در حاشیه رودخانه ارس قرار دارد) بروید. پس از گذشتن از مرز ایران و ارمنستان، می توانید جهت رفتن به ایروان از ماشین های خطی استفاده کنید که ظرفیت آنها 4 نفر است و برای کلا 4 نفر حدود 170 دلار می گیرند که هزینه بین مسافران تقسیم می شود.

  با هواپیما:

  شرکت هواپیمایی آسمان دارای پروازهای هفتگی به ایروان پایتخت ارمنستان می باشد.

   

  چگونه ویزای ارمنستان بگیریم؟نمونه ویزای ارمنستان

  ویزای توریستی ارمنستان در مرز و یا در فرودگاه صادر می شود و هزینه ویزای 21 روزه ارمنستان، 10 دلار است. فقط کافی است فرم مربوطه را پر کرده و هزینه 10 دلار را پرداخت نمایید تا ویزای ورود به ارمنستان همان موقع صادر گردد.

   

  در شهر ایروان (پایتخت ارمنستان) از کجاها دیدن کنیم؟

  1- میدان جمهوری

  هر کسی که به شهر ایروان سفر می کند، مطمئنا از میدان جمهوری بازدید خواهد کرد زیرا میدان جمهوری، زیباترین میدان در مرکز شهر ایروان می باشد. فواره های میدان جمهوری ایروان، رقص آب دارند که تماشای آن بسیار لذت بخش است. میدان جمهوری، نقطه مرکزی شهر ایروان بوده که از آنجا به راحتی می توانید به سایر قسمت های شهر سفر کنید. در میدان جمهوری، چندین هتل معروف، گالری و موزه های ملی و ساختمان های اداری وجود دارند. ساختمان های این میدان با سنگ های ارمنی به رنگ سرخ ساخته شده اند که بسیار زیبا می باشند. رفتن به میدان جمهوری ایروان در شب بسیار لذت بخش بوده و توصیه می گردد.

   

   2- آبشار

  آبشار، در واقع پارک و سالن کنسرت و  گالری در مرکز شهر ایروان بوده و باید از پله های زیادی بالا بروید تا به بالای آن برسید. در زیر این پله ها، سالن برای نمایشگاه های هنری وجود دارد که بازدید از این نمایشگاه ها اغلب رایگان است. البته پله برقی هم برای رسیدن به بالای آبشار وجود دارد. در بالای آبشار، دید کاملی به شهر ایروان خواهید داشت که منظره ای بسیار زیبا را رقم خواهد زد و همچنین مجسمه و آثار هنری را در بالای آبشار ایروانخواهید دید. پارک آبشار ایروان، تعدادی کافه را نیز در برگرفته و دارای گالری در فضای باز است.

   

   

  3- بنای یادبود نسل کشی ارامنه

  این بنا به احترام یادبود نسل کشی ارامنه در 100 سال اخیر ساخته شده است. البته این بنا، جهت بازسازی در حال حاضر دایر نمی باشد ولی ارزش آن را دارد که از بنای یادبود نسل کشی ارامنه بازدید نمایید. موزه این بنا در حال آماده سازی برای یادبود صد امین سالگرد قتل عام ارامنه می باشد.

   

   

  4- قلعه اربونی

  پس از بازدید از موزه در پایین قلعه اربونی، می توانید بالا رفته و دیواره های هنوز به جای مانده از قلعه اربونی را مشاهده کنید. در بالای قلعه اربونیمی توانید دید کاملی به شهر ایروان داشته باشید. قلعه اربونی در ارتفاع 1017 متری شهر ایروان و در سال 782 قبل از میلاد ساخته شده است که در حال حاضر چیز زیادی از آن به جز چند دیواره باقی نمانده است. با بازدید از قلعه اربونی هم  تاریخ شهر ایروان را با مشاهده دیوارهای شگفت انگیز آن مرور خواهید کرد و هم دید خوبی به شهر ایروان و کوه های آرارات خواهید داشت.

   

   

  5- مرکز تجارت پلازا الیت

  مرکز تجارت پلازا الیت بلندترین ساختمان در مرکز شهر ایروان می باشد که در بالای آن، دید 360 درجه به پایتخت ارمنستان خواهید داشت.

  ساعات کاری مرکز تجارت پلازا الیت ایروان:

  دوشنبه تا جمعه: ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر

  شنبه ها: 9 صبح تا 6 بعد از ظهر

   

  آب و هوای ایروان در طول ماه های سال

   

  ماه دی بهمن اسفند فروردین اردیبهشت خرداد تیر مرداد شهریور مهر آبان آذر
  حداکثر دما 2 6 13 20 25 30 34 34 29 21 13 5
  حداقل دما -7 -5 0 7 11 15 20 19 13 7 1 -4

  هتل های منتخب ارزان سفر برای ارمنستان


  خرید بلیط هواپیما

  بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


  جستجوی جدید
  ×

  راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

  English العربی

  1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

  2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

  3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

  4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

  1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

  2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

  3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

  4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

  1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

  2. Select the :

  3. In the next step, in the top right corner, click on :

  4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.